ادامه تدابیر پیشگیرانه در کشورهای عربی برای قطع زنجیره کرونا

ادامه تدابیر پیشگیرانه در کشورهای عربی برای قطع زنجیره کرونا

دوشنبه, 23 مارس, 2020 - 19:00
پایتخت‌ها: الشرق الاوسط

ویروس کرونا که برای نخستین بار در چین و در شهر ووهان شیوع پیدا کرد، اکنون به سرعت به کشورهای مختلف در سراسر جهان از جمله کشورهای عربی سرایت و اکثر قریب به اتفاق کشورها را درگیر کرده‌است.

به گزارش الشرق الاوسط، مصر از جان باختن دومین افسر ارشد ارتش این کشور خبر داد، مجموع آمار مبتلایان لبنانی به ۲۵۶ مورد رسیده، بحرین نیز از بهبودی ۱۱ مورد خبر داد، کویت هم در ۲۴ ساعت گذشته شاهد ثبت فقط یک مورد بوده و عمان از هرگونه سفر و حضور در اماکن عمومی هشدار داده‌است.


- کویت

وزارت بهداشت کویت اعلام کرد که شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به ۱۸۹ نفر افزایش پیدا کرده‌است.

طبق اعلام وزارت بهداشت کویت یک شهروند این کشور که از امارات برگشت به ویروس کوید ۱۹ مبتلا شده‌است و تحت درمان قرار گرفت.

هیئت وزیران کویت شنبه شب به دلیل شیوع ویروس کرونا، قانون منع آمد و شد شبانه را در این کشور وضع کرد.

 هیئت وزیران کویت تصمیم گرفت برای مقابله با شیوع کرونا از ساعت ۱۷ تا ۴ بامداد منع آمد و شد در تمام کشور برقرار شود.


- بحرین

وزارت اوقاف اهل سنت بحرین امروز دوشنبه برای مقابله با ویروس کرونا اقامه نماز جماعت و جمعه را در تمامی مساجد این کشور تا اطلاع ثانوی تعلیق کرد.

خبرگزاری رسمی بحرین گزارش داد این وزارتخانه از شهروندان خواست تا نماز را در منازل خود به جا بیاورند.

وزارت بهداشت بحرین نیز اعلام کرد که تا الان ۱۶۰ نفر در این کشور ویروس کرونا را شکست داده‌اند و به بهبودی رسیده‌اند.

وزارت بهداشت بحرین اعلام کرد که ۱۱ نفر دیگر در این کشور کرونا را شکست دادند تا تعداد بهبود یافتگان به ۱۶۰ نفر افزایش پیدا کند.


- عمان

از سوی دیگر وزارت بهداشت عمان امروز از ثبت ۱۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر داد و به این ترتیب تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور تاکنون به ۶۶ نفر رسیده‌است.

این وزارتخانه در بیانیه ای در حساب کاربری خود در «توییتر» گفته‌است که «۹ مورد به دلیل مسافرت و تماس با دیگران مبتلا شدند و دو مورد نیز تحت بررسی‌های اپیدمیولوژیک قرار دارند».


- مصر

تلویزیون مصر امروز از جان باختن دومین افسر ارشد این کشور پس از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ خبر داد.

تلویزیون مصر در ادامه اعلام کرد سرلشکر شفیع عبد العلیم یکی از فرماندهان ارشد ارتش و رئیس اداره «طرح‌های بزرگ» نیروهای مسلح مصر در حین انجام وظیفه به منظور جلوگیری از گسترش کرونا در سراسر کشور، به این ویروس آلوده شد و جان خود را از دست داد.

داوود دومین افسر ارشد ارتش مصر است که طی ۲۴ ساعت گذشته جانش را در پی ابتلا به کرونا از دست داده‌است.

پیش از این، سرلشکر خالد شلتوت از فرماندهان ارشد ارتش مصر در حین انجام مأموریت برای مقابله با کرونا به این ویروس مبتلا شد و جان باخت.

تاکنون در مصر ۳۲۷ نفر به کرونا مبتلا شده و ۱۴ نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان باخته‌اند.

عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر روز گذشته از مصری‌ها خواسته بود تا برای مقابله با این ویروس در خانه‌های خود بمانند. وی همچنین تأکید کرد که این ویروس «خطر جدی» برای این کشور محسوب می‌شود.

- لبنان


وزارت بهداشت لبنان امروز از ثبت هشت مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا خبر داد و به این ترتیب تعداد کل مبتلایان به ۲۵۶ نفر رسیده‌است.

خبرگزاری رسمی لبنان با اعلام این خبر آورده‌است «یازده مورد از آزمایشگاه‌هایی که مورد تأیید وزارت بهداشت نیستند دریافت شده‌است و باید در بیمارستان حریری مجدداً تأیید شود».

این وزارتخانه بر اجرای همه اقدامات پیشگیرانه، به ویژه پایبندی به قرنطینه خانگی که به یک مسئولیت اخلاقی فردی و اجتماعی تبدیل شده، تأکید کرده‌است.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای