تعویق اقساط کادر پزشکی در سعودی

تعویق اقساط کادر پزشکی در سعودی

یکشنبه, 22 مارس, 2020 - 22:45
ریاض: الشرق الاوسط

موسسه پول سعودی از طرح بانک های کشور برای تعویق سه ماهه اقساط پرسنل شاغل در نظام سلامت خصوصی و دولتی از ماه آوریل بدون سود بیشتر خبر داد.

بانک های سعودی با این طرح «از تلاش های جانفرسای کادر پزشکی برای حفظ جان شهروندان و افراد مقیم قدردانی می کنند».

موسسه پول سعودی گفت این اقدام در راستای نقش حمایتی بانک ها از کشور و مردم ارزیابی می شود.

موسسه پول سعودی در بیانیه ای که روز یکشنبه (۲۲ مارس) منتشر شد گفت «این اقدام با توجه به پیام تشکر خادم حرمین شریفین از پرسنل نظام سلامت کشور اجرا می شود».

به گفته بیانیه «این افراد تلاش های بی همتایی برای حفظ سلامتی شهروندان و افراد مقیم انجام می دهند و جان خود را در این شرایط حساس به خطر می اندازند».

این طرح همچنین با توجه به تحولات تازه در بخش سلامت عمومی انجام می شود. این تحولات تاثیر منفی بر بازار بورس و شرکت ها و افراد دارد.

دولت سعودی از اقداماتی برای کاهش تاثیر بحران اقتصادی بین المللی کنونی خبر داد. 

مشوق ها و بسته های حمایتی برای کمک به شرکت ها ارائه می شود. این بسته ها شامل معافیت مالیات و تعویق پرداخت مالیات و غیره هستند.

محمد الجدعان وزیر دارایی سعودی پیشتر گفت «شرکت ها می توانند مالیات ارزش افزوده را سه ماه دیرتر پرداخت کنند. مالیات بر درآمد حقوق اتباع خارجی و صدور کارت اقامت برای یک مدت معین قابل تمدید لغو می شوند».

بانک الاهلی از تعویق سه ماهه پرداخت اقساط تامین مالی افراد و املاک برای کادر شاغل در نظام سلامت کشور از ماه آوریل خبر داد.

این رویکرد با سیاست کلی کشور و توصیه موسسه پول سعودی درباره قدردانی از نقش کارکنان نظام سلامت در مقابله با ویروس کرونا همسویی دارد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای