​آمریکا آزمایش واکسن کرونا بر روی انسان را آغاز کرد

​آمریکا آزمایش واکسن کرونا بر روی انسان را آغاز کرد

دوشنبه, 16 مارس, 2020 - 23:45
واشنگتن: الشرق الاوسط

تزریق آزمایشی بالینی واکسن کرونا به نخستین فرد در ایالات متحده آمریکا از امروز دوشنبه آغاز شد. به گفته مسئولان آزمایش کامل این واکسن ۱۸ ماه تا یک سال طول می‌کشد.

به گزارش الشرق الاوسط به نقل از نشریه بریتانیایی دیلی میل، آزمایش‌ها روی ۴۵ داوطلب جوان و سالم با دوزهای مختلف انجام خواهد شد.

شبکه بی‌بی‌سی نیز گزارش داد این واکسن که با عنوان «mRNA-1273» شناخته می‌شود، توسط شرکت داروسازی مودرنا (Moderna) ساخته شده‌است.

دیلی میل ادامه داد: در چین کانون رشد این ویروس تاکنون هیچ درمانی وجود ندارد، در حال حاضر دانشمندان در حال آزمایش واکسنی هستند که مخلوط چندین دارو برای درمان ایدز و ابولا را در دست تهیه است.

این روزنامه تأکید کرده‌است که ده‌ها گروه تحقیقاتی در سراسر جهان برای دستیابی به واکسن گرچه موقتی برای درمان این ویروس تلاش می‌کنند.

روزنامه دیلی میل اعلام کرد که مرکز پزشکی دانشگاه نبراسکای آمریکا نیز آزمایشاتی را در مورد برخی از بیماران آمریکایی در کشتی کروز آلوده به «کرونا» در ژاپن آغاز کرده‌است.

این روزنامه به نقل از دکتر آنتونی فوزی مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماریهای عفونی وابسته به مؤسسات ملی بهداشت در آمریکا گفت: حتی اگر آزمایش‌های آزمایشگاهی به خوبی پیش برود، قبل از آماده شدن هرگونه واکسن برای استفاده انبوه به یک دوره یک تا یک و نیم ساله نیاز است.

این روزنامه بریتانیایی تأکید کرد که این دوره مدت استاندارد خواهد بود؛ اما تولیدکنندگان می‌دانند که انتظار لازم است زیرا نیاز به مطالعات اضافی برای هزاران نفر است تا بدانند که آیا واکسن مؤثر است و آسیبی وارد نمی‌کند.

این نشریه اضافه کرد: دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا طی روزهای گذشته برای اجرای سریع عمل در مورد واکسن فشار آورده‌است و اکنون کار بر روی تولید آن خیلی سریع پیش می‌رود و امیدواریم به زودی واکسن رونمایی شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای