​آمار قربانیان مصرف الکل در اهواز به ۹ نفر رسید

​آمار قربانیان مصرف الکل در اهواز به ۹ نفر رسید

یکشنبه, 8 مارس, 2020 - 18:45

مقامات محلی در استان خوزستان در جنوب غرب ایران از افزایش تعداد کشته‌های مصرف الکل تقلبی به ۹ نفر خبر دادند.

به گزارش الشرق الاوسط، طبق گفته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز و دادستانی این شهر احتمال افزایش آمار فوتی‌ها نیز وجود دارد.

بنا به گفته فرهاد ابول نژادیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، تعدادی از شهروندان اهوازی به دنبال شایعه در فضای مجازی دربارهٔ مؤثر بودن خوردن الکل برای دفع ویروس کرونا اقدام به خرید الکل غیرخوراکی کرده و سپس به مصرف آن روی آوردند که این امر باعث مرگ ۹ نفر شد.

این در حالی است که رسانه‌های محلی گزارش دادند؛ برخی از نزدیکان این متوفیان اعلام کردند که کمبود دستگاه‌های دیالیز در بیمارستان‌های خمینی، کرمی و گلستان اهواز دلیل فوت این افراد بوده‌است.

ابول نژادیان در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر افزود: همچنین تعداد ۵۷ نفر مسمومیت با الکل متانول را تاکنون به ثبت رساندیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: یکی از مسموم شدگان بینایی خود را از دست داد و هشت نفر از آنها نیز در بخش مراقب‌های ویژه در بیمارستان‌های اهواز بستری هستند.

در همین رابطه، علی بیرانوند معاون دادستان اهواز به خبرگزاری ایرنا گفته‌است: مصرف الکل صنعتی در اهواز باعث مرگ این افراد شده‌است.

دو روز پیش، بیمارستان لقمان حکیم تهران از مراجعه بیش از ۱۰ نفر در اثر عارضه مسمومیت با الکل خوراکی، خبر داد.

یکی از اساتید سم‌شناسی این بیمارستان در این باره به خبرگزاری شفقنا گفت: «متأسفانه مسمومیت با متانول در چند روز اخیر پیک‌زده‌است».

تا ظهر روز یکشنبه تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در خوزستان ۶۹ نفر ثبت شده‌است که ۱۶ نفر فوت شده‌اند.

این در حالی است که خبرگزاری امنیتی تسنیم به نقل از جمال عالمی نیسی فرماندار اهواز مدعی شده‌است: «در ۴۸ ساعت گذشته میزان شیوع ویروس کرونا متوقف شده‌است».

در مقابل، بازارهای اهواز بدون در نظر گرفتن اقدامات احتیاطی همچنان مملو از جمعیت است. علاوه بر این حضور مردم در معابر و پارک‌های اهواز نیز موجب نگرانی ناظران شده‌است.

رسانه‌های محلی در اهواز همچنین گزارش دادند که داروخانه‌های این شهر با کمبود وسائل ضدعفونی، دستکش و ماسک روبرو هستند و کمبود تجهیزات پزشکی یکی از مهمترین مشکلات مردم است.

از سوی دیگر ایرنا گزارش داد که ۴ میلیون دستکش پزشکی از یک انبار احتکار در اهواز کشف شده‌است.

در همین رابطه، مهرداد شریفی دبیر شورای سلامت اهواز هشدار داد «برخی مدیران سازمان‌ها و ادارات هنوز به اندازه کافی برای مقابله با این ویروس آمادگی و حساسیت لازم را ندارند، و این یک زنگ خطر است».

فعالان محیط زیست نیز در روزهای گذشته از تخلیه زباله‌های عفونی بیمارستان خمینی اهواز در ساحل رودخانه کارون با توجه به شیوع بیماری کرونا انتقاد کردند.

پیش از این شایعاتی از بستری بیماران مبتلا به کرونا در این بیمارستان منتشر شده بود که دانشگاه علوم پزشکی اهواز آن را تکذیب کرد.

بیمارستان رازی اهواز محل قرنطینه بیماران مبتلا به کرونا در خوزستان که آن نیز در ساحل غربی رودخانه کارون قرار دارد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای