​ریاض: اقدامات تحریک آمیز حوثی چالشی برای امدادرسانی در یمن

​ریاض: اقدامات تحریک آمیز حوثی چالشی برای امدادرسانی در یمن

سه شنبه, 18 فوریه, 2020 - 14:00
ریاض: الشرق الاوسط

سعودی ضمن اعلام ادامه حمایت از ملت یمن و استمرار ارسال کمک‌های انسانی به این کشور از طریق مرکز امدادرسانی ملک سلمان اعلام کرد اقدامات تحریک آمیز شبه نظامیان حوثی مانع و چالشی جدی برای امدادرسانی در یمن بوده و چه بسا منجر به تعلیق ارسال کمک‌های انسانی به این کشور شود.

به گزارش الشرق الاوسط، شورای وزیران سعودی در نشست امروز سه شنبه این موضع سعودی در نشست مسئولان ارشد کمیساریای عالی اتحادیهٔ اروپا با همکاری دولت سوئد در بروکسل در رابطه با اوضاع انسانی یمن را بررسی کرد.

در ادامه نشست هفتگی شورای وزیران به‌ریاست خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، موضع سعودی پیرامون قضایای منطقه و جهان در پنجاه و ششمین نشست مونیخ از جمله روابط راهبردی میان سعودی و ایالات متحدهٔ آمریکا و قضیهٔ ایران به عنوان یک تهدید جدی علیه منطقه و اقتصاد منطقه‌ای و جهانی را بررسی کردند.

همچنین در این نشست اوضاع یمن و حمایت دائمی سعودی از حل سیاسی بحران این کشور، تلاش سعودی برای میزبانی اجلاس گروه ۲۰ در سال ۲۰۲۰م و تحقق اهداف و برنامه‌های آن به کنکاش گذاشته شد.

 شورای وزیران، آمادگی نهادهای مربوط به میزبانی اجلاس انجمن اقتصاد جهانی در خاورمیانه در ماه آوریل پیش رو که پس توافق میان سعودی و انجمن اقتصاد جهانی برای راه‌اندازی شعبهٔ انجمن در سعودی قرار است در ریاض برگزار شود پرداختند.

آنها تأکید کردند این مهم موجب تقویت راهبردهای رهبری کشور در بهره‌گیری از تکنولوژی مدرن با معیارهای جهانی و مقابله با چالش‌های پیش روی بخش‌های مختلف کشور خواهد بود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای