​پیشنهاد «کمک» لاریجانی به لبنان

​پیشنهاد «کمک» لاریجانی به لبنان

سه شنبه, 18 فوریه, 2020 - 10:30
بیروت: الشرق الاوسط

نزدیک بود سفر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای ایران دیروز (دوشنبه) به لبنان «بی صداا» انجام شود، زیرا در روز ملاقات‌های پی در پی با مقامات لبنانی، او برخلاف عادت بازدید کنندگان هیچ اظهاراتی نکرد، اما وی عصر روز گذشته در سفارت کشورش کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد و در مواضع جدیدی از «حزب‌الله» حمایت کرد.

در این میان، نکته قابل توجه این بود که منابع وزارتی نزدیک به میشل عون رئیس‌جمهور لبنان، به روزنامه «الشرق الاوسط» اطلاع دادند که موضوع کمک‌های ارائه شده توسط لاریجانی در جلسه مطرح شده‌است، اما «جزئیات این موضوع مورد بحث قرار نگرفته‌است، بنابراین هیچ پاسخی از سوی رئیس‌جمهور عون به این پیشنهاد وجود ندارد».

«الشرق الاوسط» همچنین از منابعی در جنبش «امل» به ریاست نبیه بری رئیس مجلس نمایندگان لبنان، در مورد این سفر و اهداف اعلام نشده آن پرسید و آنها در پاسخ گفتند: «از این بازدید نباید انتظارات بیش از حد داشت یا تحلیلی فراتر از آن».

در همین راستا، ریاست جمهوری لبنان اعلام کرد که لاریجانی آمادگی کشورش برای کمک به اقتصاد لبنان را اعلام کرد. این مسئله را لاریجانی نیز در کنفرانس مطبوعاتی خود تأیید کرد و گفت که کشورش آماده همکاری با دولت لبنان در همه زمینه‌ها است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای