تاکید سعودی بر ارائه طرح های موثر بین المللی در نشست جی ۲۰

تاکید سعودی بر ارائه طرح های موثر بین المللی در نشست جی ۲۰

بحث شیوع کرونا در حاشیه نشست های مقدماتی
دوشنبه, 17 فوریه, 2020 - 18:15
فهد المبارک کارگزار سعودی در نشست جی ۲۰ و وزیر اطلاع رسانی در نشست وزارت اطلاع رسانی (الشرق الاوسط)
ریاض: محمد الحمیدی

در حالیکه بحث درباره شیوع کرونا در محافل بین المللی آغاز شده فهد المبارک وزیر مشاور و کارگزار سعودی در نشست جی ۲۰ گفت «ایجاد راهکارهای موثر و طرح های بین المللی در نشست های مقدماتی و اصلی گروه ۲۰ در سعودی از اهمیت فراوان برخوردار است. دولت سعودی در حال افزایش آگاهی رسانی داخلی درباره اهمیت برگزاری مهم ترین رویداد بین المللی در کشور است».
او در نشست بزرگ رسانه ای در ریاض روز یکشنبه (۱۶ فوریه) افزود «دولت سعودی می کوشد تا نتایج جلسات و گفتگوهای نشست های مقدماتی و اصلی جی ۲۰ مثمر ثمر و موثر باشد».
این مقام سعودی خاطر نشان کرد «ایجاد راهکارهای دارای چشم انداز راهبردی و باثبات یکی از اهداف سعودی است. راهکارهایی که بر شرایط اقتصاد جهان و توسعه تاثیر گذار باشند».
بیش از ۲۰۰ هزار نفر برای شرکت در نشست ها و گفتگوهای ویژه گروه ۲۰ عازم سعودی می شوند.
المبارک ضمن اشاره به بحث کرونا و مشکلات مربوط به شیوع این ویروس در کشورهای جهان از آغاز گفتگو و بررسی این مساله خبر داد.
او خاطر نشان کرد «هماهنگی و گفتگو و جلسات در این باره آغاز شده است».
المبارک به جزئیات درباره نشست های بعدی در این باره اشاره نکرد.
او گفت «سعودی به دقت تحولات تازه درباره کرونا و مشکلات مرکز شیوع و انتشار آن دنبال می کند».
المبارک گفت «سعودی همواره بر ضرورت ارائه راهکارهای موثر برای مشکلات جهان تاکید می کند».
او یادآور شد «توصیه ها و پیشنهادها در نشست های پیشین گروه موفقیت آمیز بودند. به عنوان مثال می توان به هماهنگی عالی برای توقف بحران مالی بین المللی در ۲۰۰۸ و بودجه دو تریلیون دلاری برای بهبود شرایط اقتصادی و اعمال اصلاحات ساختاری از سوی اعضای جی ۲۰ و نیز راه اندازی شورای ثبات بین المللی و شورای مالیاتی با مشارکت کشورهای عضو و مرکز بین المللی بهبود زیرساختارها اشاره کرد».
المبارک گفت «دولت سعودی در پی آگاهی بخشی عمومی در خصوص اهمیت میزبانی نشست گروه ۲۰ است. این نشست مهم ترین رویداد جهانی به شمار می رود. اقداماتی در خصوص آگاهی بخشی درباره فعالیت های گروه ۲۰ در دانشگاه ها و استان های کشور اتخاذ شده است».
المبارک افزود «سعودی برای گسترش دامنه حضور در نشست جی ۲۰ تنها به دعوت از روسای جمهوری و رهبران کشورها اکتفا نکرد بلکه از روسای گروه ها و نهادهای اقتصادی و منطقه ای برای هماهنگی و رایزنی و همکاری مشترک و حضور در این نشست دعوت کرده است».
او گفت «این نهادها و گروه های اقتصادی که به نشست جی ۲۰ دعوت شده اند ۹۰ درصد کل اقتصاد جهان را تشکیل می دهند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای