​اولین مورد ابتلا به «کرونا» در مصر ثبت شد

​اولین مورد ابتلا به «کرونا» در مصر ثبت شد

تیم بهداشت جهانی در راه چین
یکشنبه, 16 فوریه, 2020 - 10:30
قاهره: ولید عبدالرحمن

وزارت بهداشت مصر روز گذشته از «شناسایی یک مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور از طریق ابتلای یک زن خارجی» و نخستین مورد ابتلا در قاره آفریقا خبر داد.

به گزارش الشرق الاوسط، خالد مجاهد مشاور وزیر بهداشت مصر در بیانیه‌ای در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که این فرد خارجی در قرنطینه تحت نظارت قرار گرفته و تمام اقدامات پیشگیرانه لازم برای جلوگیری از شیوع این بیماری انجام شده‌است.

به گفته این مقام مصری، در این زن نشانه مشکل تنفسی دیده نشده اما او در بیمارستانی در قاهره قرنطینه شده‌است.

او اعلام کرد که آثار بیماری کووید- ۱۹ در هیچ‌یک از افرادی که با مسافر مبتلا در تماس بوده‌اند دیده نشده‌است.

از سوی دیگر، تیدروس ادهانوم مدیر سازمان بهداشت جهانی جمعه ۱۴ فوریه به خبرنگاران گفت که تیمی ۱۲ نفره از برجسته‌ترین دانشمندان سازمان بهداشت در تخصص‌های مختلف در راه چین هستند تا به مقامات این کشور در مقابله با ویروس کرونا کمک کنند.

به گفته مدیر سازمان بهداشت جهانی این تیم قرار است از ابتدای هفته جاری کار خود را در چین آغاز و برای شناخت انتقال این ویروس، شدت بیماری و تأثیر اقدامات تعاملی مستمر با آن را بررسی کنند.

چین می‌گوید ۱۷۰۰ نفر از کارکنان بهداشتی آن کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. خبرگزاری رویترز اما به نقل از سازمان بهداشت جهانی می‌گوید این سازمان در حال بررسی این موضوع است و هنوز زود است که دربارهٔ مهار ویروس کرونا صحبت کرد و امکان بیشتر شدن یا کمتر شدن خطر به یک اندازه است.

در این میان، مقام‌های چینی شمار تلفات کرونا در چین را کمتر از ۱۴۰۰ نفر عنوان کردند، همچنین تعداد مبتلایان به این ویروس روند کاهشی پیدا کرد.

طبق اعلام مقامات پکن، ویروس کرونا تاکنون ۶ کارمند حوزه بهداشت و درمان این کشور را به کام مرگ کشانده و ۱۷۱۶ نفر را نیز آلوده کرده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای