عضو پارلمان لبنان: دولت دیاب مستقل نیست

عضو پارلمان لبنان: دولت دیاب مستقل نیست

روکز به «الشرق الاوسط»: رابطه ام با عون معمولی است
یکشنبه, 9 فوریه, 2020 - 11:00
بیروت: بولا اسطیح

شامل روکز نماینده مسیحی پارلمان لبنان تأکید کرد که دولت جدید لبنان به ریاست حسان دیاب «غیر مستقل است و وزرای آن دارای ارتباطات سیاسی هستند».

روکز در گفتگو با روزنامه «الشرق الاوسط» اعلام کرد که در ساعات آینده تصمیم نهایی خود را دربارهٔ حضور در جلسه رای اعتماد به دولت دیاب خواهد گرفت.

این جلسه به دعوت نبیه بری رئیس پارلمان لبنان در حالی برگزار می‌شود که اعتراضات زیادی از سوی فعالان جنبش ۱۷ اکتبر مطرح شده‌است، معترضانی که با حضور خیابانی خود به دنبال تغییر این دولت سهمیه ای هستند.

روکز در ادامه مصاحبه اظهار کرد که بیانیه وزراتی «انشائی» است و از خلأ رویکردهای جدیدی در پرونده‌های برق و ارتباطات در آن انتقاد کرد.

وی با بیان اینکه وضعیت فعلی «در همه سطوح غم‌انگیز و دشوار است»، افزود: «ما در آستانه فروپاشی هستیم و به سمت آن حرکت می‌کنیم».

وی افزود: «اگر از خارج از کشور کمک دریافت نکنیم، اوضاع دشوارتر خواهد شد، اما این به معنای تسلیم نیست، بلکه برای مقابله با چالش‌های خودمان تلاش می‌کنیم».

از سوی دیگر، این سرتیپ بازنشسته، روابط خود با پدر همسرش، ژنرال میشل عون رئیس‌جمهوری لبنان را «معمولی و خوب در قالب خانواده» توصیف کرد و توضیح داد که او مخالف میثاق نیست بلکه مخالف دولت است، زیرا مسئولیت پذیری و محاسبه، به نظر وی، باید برای دولت‌ها باشد و نه برای مردم.

روکز اضافه کرد که هیچ چیز جدیدی در روابط او با جبران باسیل رئیس «جنبش میهنی آزاد» و وزیر سابق رخ نداده‌است. او با اشاره به اینکه در پارلمان کنونی با همکارانش دیدار و صحبت می‌کند، گفت: «اما در نهایت هرکدام نظر و دیدگاه خود را در مورد موضوعات و مسائل داریم».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای