۱۴ میلیون نفر در انگلیس در فقر به سر می برند

۱۴ میلیون نفر در انگلیس در فقر به سر می برند

یکشنبه, 9 فوریه, 2020 - 09:45
لندن: الشرق الاوسط

به گفته بنیاد جوزف رونتری میانگین فقر در طبقه کارگر در انگلیس افزایش یافته و دولت جدید باید دست به کار شود. این در حالیست که میانگین بیکاری به کمترین حد در ۴۵ سال گذشته رسیده است.
این بنیاد در گزارشی افزود «هر چند میزان استخدام افزایش یافته اما فقر بین کارگران بیشتر شده چرا که دستمزدها و ساعات کاری عمدتا مناسب نیستند».
این گزارش به وضعیت فقر در انگلیس پرداخته و یاد آور شد «فقر کودکان و افراد بازنشسته در پنج سال گذشته در کشور افزایش یافته است. در کل حدود ۱۴ میلیون نفر در انگلیس در فقر به سر می برند».
به گفته گزارش «اگر درآمد فرد یا خانواده کمتر از ۶۰ درصد میانگین درآمد خانواده پس از محاسبه هزینه مسکن مثل اجاره خانه باشد فقیر است».
این گزارش خاطر نشان کرد «دولت جدید یک فرصت بزرگ در اختیار دارد تا با نسل کنونی به یک پیشرفت بی سابقه برای کاهش فقر برسد و مردم و جامعه را در بهبود شرایط زندگی توانمند سازد».
کلر اینسلی مدیر اجرایی بنیاد جوزف رونتری گفت «ما مردم بریتانیا پیشتر در این خصوص موفق شدیم و حکومت جدید باید بار دیگر از پس این کار پس از برگزیت بربیاید».
بوریس جانسون از حزب محافظه کار در انتخابات پارلمان در دسامبر پارسال پیروز شد.
از سوی دیگر، طبق آمارهای رسمی بیکاری در بریتانیا به ۳.۸ درصد کاهش یافته که از ۱۹۷۵ به این سو بی سابقه بوده است. میانگین استخدام افراد به سطح بی سابقه ۷۶.۳ درصد افزایش یافته است.
اما با این حال بنیاد جوزف رونتری گفت «۵۶ درصد افرادی که در فقر به سر می برند در خانواده های شاغل هستند. این رقم ۲۰ سال پیش ۳۹ درصد بود».
از سوی دیگر، قیمت املاک در انگلیس در ماه ژانویه افزایش ۰.۴ درصدی داشته است. این رشد قیمت بیانگر کم رنگ شدن آثار ابهام سیاسی پیش از برگزیت در انگلیس است.
ماجرای برگزیت در ۲۰۱۶ باعث کم رونق شدن بازار املاک در پنج سال گذشته در این کشور شد اما فضای عدم قطعیت در بازار املاک به دنبال پیروزی چشمگیر نخست وزیر انگلیس رنگ باخت. کارشناسان می گویند قیمت املاک در سال آینده اندکی افزایش خواهد یافت.
راسل غالی یک مقام در شرکت هالیفاکس به بلومبرگ گفت «پیش بینی می کنیم قیمت املاک در سال جاری رشد اندکی داشته باشد»


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای