تقویت محتوای بومی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات سعودی

تقویت محتوای بومی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات سعودی

برنامه «روافد» شرکت مخابرات در راستای استراتژی تقویت تولید ملی
یکشنبه, 2 فوریه, 2020 - 13:15
مراسم تقدیر از شرکای شرکت مخابرات سعودی در راستای تقویت محتوای محلی واردات و خدمات شرکت (الشرق الاوسط)
ریاض: الشرق الأوسط

شرکت مخابرات سعودی (اس تی سی) از مرحله جدید استراتژی تقویت تولید ملی و توسعه منابع بومی حوزه مخابرات و فناوری اطلاعات خبر داد.
برنامه ها و استراتژی جدید اس تی سی موجب افزایش اتکا به منابع بومی در بخش خدمات و کالا می شود.
برنامه جدید اس تی سی «روافد» در مراسمی که چند روز پیش در ریاض برگزار شد راه اندازی شد.
در این مراسم ۹ لوح تقدیر به شرکای شرکت مخابرات سعودی اهدا شد.
مقام های عالیرتبه حوزه مخابرات در سعودی و بیش از ۱۷۵ ارگان شریک اس تی سی در مراسم حضور داشتند.
الشبل رییس «هیات محتوای بومی» گفت «برنامه روافد بیانگر اهداف این نهاد در راستای توسعه محتوای بومی تنظیم شده است. طرح شرکای محتوای بومی و «شورای هماهنگ کننده محتوای بومی» -شرکت مخابرات سعودی عضو این شورا است- نیز بدین منظور عرضه شده است».
او خاطر نشان کرد «این طرح یکی از برنامه های «هیات راهبردی تقویت محتوای بومی» با همکاری بخش خصوصی و دولتی است».
الشبل افزود «راه اندازی نهادهای نوآوری توسط شرکت مخابرات سعودی با همکاری نهادهای دولتی و مراکز پژوهشی در دست یابی به اهداف هیات راهبردی تقویت محتوای بومی سهیم است.
او یادآور شد «اهداف این هیات بومی سازی صنایع و انتقال دانش و راه اندازی صنایع جدید است. هیات راهبردی تقویت محتوای بومی و شرکت مخابرات سعودی برای همساز کردن ساختار محتوای بومی با معیارهای ساختاری بخش مخابرات و فناوری اطلاعات همکاری می کنند».
از سوی دیگر، الناصر رییس گروه مخابرات سعودی گفت «برنامه روافد مورد توجه شرکای بین المللی شرکت مخابرات قرار گرفته است».
او افزود «تقویت محتوای بومی بخشی از اهداف سند چشم انداز ۲۰۳۰ و اهداف این شرکت است. این برنامه نقش محوری در دست یابی به اهداف سند چشم انداز سعودی دارد».
مهندس عماد العوده معاون رییس امور مشتریان گفت «برنامه «روافد» توسط این شرکت در ۲۰۱۷ راه اندازی شد. این برنامه در راستای استراتژی شرکت برای تقویت محتوای محلی و نوآوری و در بخش های بومی سازی اشتغال و تقویت صنایع داخلی و تقویت صنایع خرد تنظیم شده است».
او افزود «خرید از شرکت های کوچک و متوسط ۴ میلیارد ریال (۱.۰۶ میلیارد دلار» بوده که این سهم عمده ای در افزایش بومی سازی اشتغال و افزایش ۲۰ درصدی آمار پیمانکاران سعودی در شرکت های بین المللی و داخلی داشته است. این رقم در چند سال آینده به ۶۰ درصد خواهد رسید»


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای