​نشست جی ۲۰ در ریاض؛ بهبود شمول مالی جوانان و زنان

​نشست جی ۲۰ در ریاض؛ بهبود شمول مالی جوانان و زنان

یکشنبه, 26 ژانویه, 2020 - 14:00
ریاض: الشرق الاوسط

اولین نشست «مشارکت جهانی برای شمول مالی» (سازمان بین المللی وابسته به گروه ۲۰) ۲۳ و ۲۴ ژانویه در ریاض برگزار شد. در این جلسه استفاده از فناوری در راستای بهبود شمول مالی جوانان و زنان و شرکت های کوچک و متوسط مورد تاکید قرار گرفت.

شرکت کنندگان در نشست ضمن ارائه توصیه در مورد حل مساله شمول مالی افرادی که به خدمات مالی دسترسی ندارند درباره فراهم کردن فرصت های اقتصادی و دست یابی به توسعه فراگیر و گسترده گفتگو کردند.

شرکت کنندگان در سمیناری که پیش از جلسه یاد شده برگزار شد گفتند که با وجود افزایش شمول مالی در ده سال گذشته اما مشکلات هنوز رفع نشده است.

از این رو، کارشناسان در نشست «مشارکت جهانی برای شمول مالی» درباره نحوه بکارگیری فناوری و پیشرفت در حوزه تکنولوژی برای کاهش شمار جوانان و زنانی که حساب بانکی ندارند گفتگو می کنند.

به گفته شرکت کنندگان در این سمینار، طبق آمار ۲۰۱۷ حدود ۱.۷ میلیارد نفر در جهان حساب بانکی ندارند که در این میان سهم زنان و جوانان بیشتر از بقیه گروه ها است.

همچنین شکاف بودجه شرکت های کوچک و متوسط نزدیک ۴.۵ تریلیون دلار است.

گروهی از چهره های آکادمیک و نمایندگان چندین کشور و سازمان های جهانی و ان جی او و بانک های توسعه و نهادهای رتبه بندی جهانی و منطقه ای و نهادهای خصوصی در این نشست حضور داشتند.

هیثم الغلیقه رییس هیات سعودی شرکت کننده در سمینار گفت «ما درباره اهمیت استفاده از تکنولوژی و نوآوری های دیجیتالی برای بهبود شمول مالی جوانان و زنان و شرکت های کوچک و متوسط در ۲۰۲۰ گفتگو می کنیم تا ظرفیت ها و توانایی های این گروه ها مورد استفاده بهینه قرار گرفته و بتوانند در رشد اقتصادی بازارهای نوظهور و پیشرفته نقش آفرین باشند».

پس از پایان سمینار هیات سعودی اولویت ها و برنامه های نشست بعدی «مشارکت جهانی برای شمول مالی» را اعلام کرد.

این برنامه دارای چند محور اصلی است که از این قرارند: تقویت و افزایش شمول مالی دیجیتالی جوانان و زنان و ارتقای سطح خدمات دیجیتالی و ابتکاری صنایع کوچک و متوسط در حوزه تامین مالی.

سعودی ریاست گروه جی ۲۰ در ۲۰۲۰ را بر عهده دارد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای